100% prírodná izolácia s unikátnymi vlastnosťami

Prírodná izoláca z ovčej vlny Gold isolation®

Vyberte si z našej ponuky vhodný typ izolácie, ktorý splní

všetky Vaše požiadavky.

 

Gold isolation Normal

 

 

Nízka objemová hmotnosť uľahčuje manipuláciu pri montáži a pritom zachováva výborné

termoregulačné vlastnosti prírodnej izolácie z ovčej vlny.

 

Parametre izolácie:

Súčiniteľ tepelnej vodivosti – 0,040 W/(m•K)

Zvuková pohltivosť – C

Trieda reakcie na oheň – E,B2

Trieda presnosti tolerancie hrúbky – T5

Teplota samozápalu - 560°C

 

 

Gold isolation Silver

 

 

Optimálne riešenie pre izolovanie rôznych typov stropných, podlahových a stenových konštrukcií.

 

Parametre izolácie:

Súčiniteľ tepelnej vodivosti – 0,039 W/(m•K)

Zvuková pohltivosť – C

Trieda reakcie na oheň – E,B2

Trieda presnosti tolerancie hrúbky – T5

Teplota samozápalu - 560°C

 

 

 

Gold isolation Golden

 

 

Izolácia vytvorená pre vyššie nároky na izolačné a zvukové vlastnosti.

 

Parametre izolácie:

Súčiniteľ tepelnej vodivosti – 0,036 W/(m•K)

Zvuková pohltivosť – C

Trieda reakcie na oheň – E,B2

Trieda presnosti tolerancie hrúbky – T5

Teplota samozápalu - 560°C

 

 

 

Gold isolation Platinum

 

 

Vďaka ideálnej hmotnosti vyzdvihuje najvyšší štandard izolácie všetky jedinečné vlastnosti ovčej vlny

a preto dosahuje tie najlepšie zvukové a tepelné izolačné hodnoty.

 

Parametre izolácie:

Súčiniteľ tepelnej vodivosti – 0,034 W/(m•K)

Zvuková pohltivosť – C

Trieda reakcie na oheň – E,B2

Trieda presnosti tolerancie hrúbky – T5

Teplota samozápalu - 560°C

 

 

Vlastnosti izolácie z ovčej vlny Gold isolation®

Technológia výroby izolácii Gold isolation vyzdvihuje jedinečné vlastnosti ovčej vlny a zároveň prináša nový pohľad na prírodné izolácie.

Ovčia vlna je prírodný materiál

Izolácia z ovčej vlny prispieva k zdravému životu

Stáročiami preverený prírodný materiál akým je ovčia vlna nás už v minulosti chránil pred teplom a chladom v podobe izolácie voľnou ovčou vlnou, ktorou sa vypĺňali priestory v domoch a tak isto v podobe spriadania do nití a následne šitím odevov. Práve pre jej jedinečné vlastnosti bola využívaná v minulosti po celé stáročia. Spoločnosť Wool Style dlhoročným výskumom materiálu a vyvinutím vlastnej technológie spracovania do izolácii vyzdvihuje vynikajúce vlastnosti ovčej vlny a spracováva ju bez umelých spojív do modernej izolácie, spĺňajúcej všetky náročné požiadavky dnešnej doby.

 

Vo všeobecnosti je ovčia vlna zdravotne a hygienicky nezávadná, jej antibakteriálne vlastnosti sú vynikajúce, viaže na seba mnohé škodlivé substancie, vrátane rady vírusov a baktérii, pričom obmedzuje ich rozklad, či množenie. Reguluje vlhkosť vzduchu v domácnosti a udržuje optimálnu mikroklímu, neutralizuje a pohlcuje rôzne prchavé látky ako sú aldehydy, formaldehydy, cigaretový dym a ozón, ktoré môžu podstatnou mierou ovplyvniť život alergikov. Naša izolácia pomáha chrániť zdravie ľudí aj tým, že zabraňuje výskytu plesniam v obytnom priestore, ktoré veľkou časťou zasahujú do zdravia človeka.

 

Ovčia vlna je vynikajúci izolačný materiál

Izoláca z ovčej vlny a akustika

Ovčia vlna má výborné tepelno-izolačné a termoregulačné vlastnosti, ktoré v spojení s našou chránenou technológiou výroby dávajú nový rozmer prírodnej izolácii. Ovčí vlas sa skladá z tisícky šupinovitých buniek, ktoré sa prekrývajú a vytvárajú tak nepreniknuteľnú izolačnú hrádzu proti zmenám teploty a dokáže chrániť nie len pred chladom, ale aj pred teplom z vonkajšieho prostredia, tým je výborne prispôsobená aj do extrémnych klimatických podmienok. Súčiniteľ tepelnej vodivosti našich izolácii dosahuje vysoké hodnoty 0,034 – 0,040 W/m.K.

Izolácia Gold isolation® má vďaka hustej štruktúre veľmi dobré akustické vlastnosti. Schopnosť pohlcovať zvuk a tlmiť kročajový efekt tak uspokojí vysoké nároky pre zvukovú izoláciu v rôznych stenových, stropných a podlahových konštrukciách. Používa sa ako moderná izolácia na odhlučnenie výrobných a kancelárskych priestorov, komerčných objektov a budov s rôznym využitím.

Ovčia vlna je obnoviteľná surovina

Kvalita

Naša spoločnosť pomáha zachovávať prirodzený ekologický kolobeh minulosti s pohľadom do budúcnosti, spracovávaním ovčej vlny na prírodnú izoláciu. Ovčia vlna je obnoviteľná surovina, tým že dorastá na ovciach, ktoré sa viac krát ročne strihajú, pomáhame nie len ovciam ľahšie spásať lúky našej krajiny, ale aj chovateľom s prebytočným materiálom, ktorému dávame význam v podobne jedinečných izolácii. Starostlivo vyberáme najkvalitnejšiu ovčiu vlnu z oblasti Slovenska a susedných krajín tak, aby sme dodržali najvyššiu kvalitu prírodnej izolácie.

 

Izolácia sa nedeformuje, je pevná, pružná a ľahká, preto sa veľmi dobre prispôsobuje rôznym dutinám a priestorom v konštrukciách. Vďaka špirálovitému tvaru molekúl ovčej vlny sa jej vlákno dokáže natiahnuť o 50% svojej dĺžky a následne rýchlo vrátiť do pôvodného stavu. Táto mechanická pružnosť ovčej vlny tak zaisťuje funkčnosť a tvarovú stálosť izolácie. Vďaka jedinečným vlastnostiam ovčej vlny, starostlivému výberu najvhodnejších typov vlny a unikátnej výrobnej technológii poskytujeme na naše izolácie 20 ročnú záruku s doživotnú garanciu.

Izolácia z ovčej vlny a požiarna odolnosť

Prírodná izolácia z ovčej vlny výborne reguluje vlhkosť.

Ovčia vlna disponuje vysokou teplotou samovznietenia 560C, preto je dobre odolná voči horeniu, je od prírody samozhášacia, to znamená, že pri zastavení pôsobenia zdroja tepla od izolácie, sama zhasína, nevytvára žiadne riziko nadýchania sa škodlivých plynov a nekvapká, tým nespôsobuje rozšírenie horenia. Pre našu izoláciu tak nie sú potrebné žiadne ďalšie úpravy a dosahuje výborné protipožiarne hodnoty.

 

Medzi unikátne vlastnosti ovčej vlny patrí jej hydrofóbny povrch, vďaka ktorému nestráca po nasiaknutí vodou svoje izolačné vlastnosti a hygroskopickosť, ktorá sa vyznačuje tým, že ovčia vlna je schopná pohlcovať vodu až do 40% svojej hmotnosti, pričom zostáva na dotyk suchá a vlhkosti sa rýchlo zbaví. Pri vyparovaní vlhkosti dochádza k viacerým javom, na ktoré ovčia vlna samovoľne reaguje, vzhľadom na zmenu podmienok v ktorých pôsobí. V letnom období dokáže príjemne ochladiť a to na základe vonkajšej teploty, ktorá ak narastá, súčasne zohrieva ovčiu vlnu, ktorá začne uvoľňovať vlhkosť, čo má za následok spotrebu tepla na výparné teplo, teda stena sa ochladzuje. Výsledkom je zmenšenie prúdenia tepla do domu. V porovnaní s ostatnými izoláciami tak dokáže naša izolácia znížiť teplotu interiéru až o 7C. Naopak v zimnom období pri poklese teplôt, kedy je izolácia ochladzovaná, dochádza v nej vo zvýšenej miere ku kondenzácii, kde sa uplatňuje jej špecifická schopnosť pohlcovať vlhkosť bez znehodnotenia je tepelno-izolačných vlastností. Pri tomto jave s názvom sorpcia tak dochádza k uvoľneniu tepla, takzvané sorpčné teplo, ktoré má za následok zníženie tepelných tokov z domu a zvyšuje teplotu v interiéri až o 4C.

Chcem dopytovať izoláciu z ovčej vlny

Izolovaná plocha m2
Hrúbka izolácie cm
Email
Telefón